شهرداری سرخنکلاته

صفحه نخست: اخبار و مصوبه‌های شورا: صورتجلسه دومین جلسه کمیته فرهنگی

برگزاری جلسه کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر

         دومین جلسه کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر در سال جدید ، با موضوع تدوین تقویم سالانه فعالیت های فرهنگی باحضور تعدادی از فرهنگیان و علاقمندان در عرصه فرهنگ در روز چهارشنبه مورخه 2/2/94 ساعت 30/18 در محل سالن اجتماعات شهرداری و شورای شهر برگزار شد.

در ابتداء آقای باقری سخنگو و رئیس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر ضمن خیرمقدم گویی به حاضرین و توزیع برگه های تقویم سالانه، به گزارش عملکرد شورای شهر در فعالیتهای عمرانی– خدماتی و فرهنگی (بویژه فعالیت های کمیته فرهنگی) پرداخت و هدف از جلسه را تشریح کرد. وی در ادامه جلسه پیشنهاداتی شامل برگزاری کارگاه های آموزشی با مضمون های اجتماعی برای شهروندان، نصب بنر به مناسبت های مختلف، برگزاری جلسات شب شعر– برگزاری مسابقه نقاشی های خیابانی– برگزاری برنامه های شاد و ورزش های همگانی و تجلیل از قبول شدگان کنکور را ارائه نمود. سپس هر یک از حاضرین به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

آنگاه آقای مهندس گرزین، عضو شورای شهر، نیز سخنانی در خصوص چگونگی برگزاری جلسه و بحث و بررسی در خصوص دستور کار جلسه سخن گفت و بیان داشت : بیایید در باره یک موضوع بصورت مفصل و مشروح بحث و بررسی کنیم و از بیان مسائل دیگر پرهیز کنیم تا بتوانیم تصمیمات درست و مطابق با دستور کار جلسه اتخاذ کنیم. وی در ادامه نیز در خصوص مسائل آموزشی و بهداشتی نیز گفت: ما در خصوص تخریب مدارس و رسیدگی به مشکلات مدارس سرخنکلاته چندین بار با مسئولین استانی و شهرستانی و حتی در دفتر نماینده مجلس نشست داشته ایم و در حال حاضر نسبت به جذب سرمایه گذار هم تلاش می کنیم. دوستان عزیز اگر به سایت شهرداری مراجعه نمایند فعالیت های عمرانی – فرهنگی و خدماتی شهرداری و شورای شهر را خواهند دید.

سپس علی اکبرشرائینی، فرهنگی بازنشسته ، بسیجی و یادگار دفاع مقدس در خصوص برگزاری مراسم های فرهنگی سخنانی ایراد کرد و گفت : به نظر من مراسم باید اولویت بندی شوند. مراسم ملی و مراسم مذهبی . همچنین در خصوص برنامه های غیر قابل پیش بینی هم راهکاری اندیشیده شود. وی در خصوص کمک های مردمی نیز بیان داشت : باید در انجام فعالیت های فرهنگی از کمک های مردمی نیز استفاده کرد و از مردم هم در این امر بکار گیری کرد. انجام هر کاری چه بصورت فردی و چه بصورت جمعی نباید تکلیفی باشد. وی تهیه بروشور ها فرهنگی و توزیع آن در بین مردم را از راههای دیگر اشاعه فرهنگی دانست و بیان داشت : باید محلی را برای ارائه گزارش عملکرد انتخاب نمود تا بتوان از طریق آن فعالیت های شورای شهر و شهر به نظر مردم برسد وی برگزاری جلسات فرهنگی بصورت تخصصی با موضوعات عمرانی – آموزشی – اجتماعی و ورزشی را پیشنهاد نمود.

سپس رحمت ا... مقصودلوباباخانی ، معلم بازنشسته نیز ضمن انتقاد در خصوص عدم حضور مدیران مدارس سطح شهر تقویم سالانه را ناقص دانست و بیان داشت : هر گونه فعالیت ، چه فعالیت فرهنگی و چه فعالیت دیگر نیازمند بحث مالی است. در حال حاضر هم هیچ بحث مالی در نظر گرفته نشده است. هر تصمیم گیری و اجرای آن با توجه به مسائل مالی انجام می پذیرد.

علی اصغر بشکنی ، فرهنگی دیگر شهر نیز در این جلسه سخنانی ایراد کرد وی ضمن تقدیر و تشکر و ابراز خوشحالی از اینکه در این جلسه حضور دارد بیان داشت : آیا کمیته فرهنگی در بحث آموزش هم برنامه ایی دارد؟ باید برای زیربنا و ساختارهای آموزشی مدارس هم فکری اندیشیده شود. ایشان در قسمت دیگری از سخنان خود حضور پیشکسوتان فرهنگی و غیر فرهنگی و خیرین را جهت سرکشی از مدارس به منظور تشویق و ترغیب مدیران و دست اندرکاران و همچنین گرامیداشت روز تولد حضرت علی اکبر ، روز جوان را بعنوان یک فعالیت فرهنگی در روز های آتی را پیشنهاد نمود.

قدرت ا...مقصودلو باباخانی ، فرهنگی وکارمند اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان برگزاری مراسم گرامیداشت هفته معلم با توجه به در پیش بودن هفته معلم را پیشنهاد داد.

در ادامه عباس رضوان طلب معلم دبیرستان حبیب ا... مقصودلو نیز ضمن قدردانی از دلسوزی حاضرین و برگزاری چنین جلسات در خصوص پیشنهاد بازدید پیشکسوتان از مدارس بیان داشت : اگر این بازدیدها ها همراه با کمک باشد بسیار خوب است . ما باید در نگهداری اماکن تاریخی در شهر سرخنکلاته که در حال حاضر به دلیل بی توجهی دارد از بین می رود باید کوشا باشیم. کارها و برنامه هایی که اجراء می کنیم باید ماندگار شود. مراسم و برنامه های اجرایی مان را به سخنرانی خلاصه نکنیم و دارای هدف باشیم وتلاش کنیم تا به هدف برسیم.

تقی صباغی نیز برگزاری همایش یاد ها و خاطرها را مفید دانست و بیان داشت : همایش برگزار کنیم و همکلاسی های قدیم را دور هم جمع کنیم تا یاد آور خاطر های دوران تحصیلی و آموزش زمان های دور باشد.

سرکار خانم نوری ، منشی و عضور شورای اسلامی شهر نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور مدعوین بیان داشت : برای فعالیت های فرهنگی باید بودجه در نظر گرفته شود . کمک های مردمی لحاظ شود و همچنین اولویت و تصمیم برای مناسبتهایی که در اردیبهشت ماه است باشد.

سرکار خانم بسطامی، مسئول کانون سلامت شهر سرخنکلاته نیز در خصوص موضوع جلسه نیز بیان داشت : با توجه به اینکه فعالیتهای و برنامه ملی – مذهبی طبق تقویم سالانه را مردم بصورت خودجوش برگزار می کنند. اگر اجرای فعالیت فرهنگی با محتوا در طول سال یک یا دو برنامه سنگین و مفید داشته باشیم بهتر خواهد بود. در زمینه فرهنگ سازی هم باید در حوزه ورزش خانم ها فرهنگ سازی شود. در حال حاضر یکی از کانون هایی که در سطح شهر فعال است کانون سلامت است که هدف این کانون فقط ورزش نیست بلکه سوق دادن شهروندان بویژه میانسالان به سمت تغذیه درست و  سالم است برای بهتر زیستن در ایام سالمندی است.

در ادامه علی عسگر مقصودلو، کارشناس تیزهوشان اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان ، معلم و کارمند اداره آموزش و پرورش نیز بیان داشت : فعالیتهای فرهنگی با توجه به ابعاد علمی – فرهنگی باید مهندسی شود. مثلا چه کار کنیم جلوی اعتیاد گرفته شود ؟ چه کار کنیم که فرهنگ کتابخانی گسترش یابد؟ سنت ها را چگونه حفظ کنیم؟ وی در قسمت دیگری از سخنان ضمن پیشنهاد تشکیل شورای فرهنگ عمومی بیان داشت : بعضی از فعالیت ها متولی آنها کسان دیگری هستند نباید موازی کاری کنیم . بیاییم گردهمایی در خصوص اختصاص دادن به اصناف از جمله کشاوزران – مغازه داران – نانواها داشته باشیم.

حسین تاجیک معلم مدرسه حبیب ا...مقصودلو نیز ضمن تشکرو قدردانی قسمتی از چگونگی آغاز جلسه انتقاد نمود و بیان داشت خوشبختانه این شورا نسبت به شوراهای گذشته نقش فعالتری را ایفادمی کند. ایشان در قسمت دیگری از سخنان خود فعال کردن انجمن ها - برگزاری مسابقات فوتبال – والیبال در هفته معلم و همچنین هماهنگی با کانون شهید خوارزم در برگزاری این مراسم سخنانی ایراد کرد.

ایوب مقصودلو نیز ضمن تشکر و قدردانی از برگزاری چنین جلسه ای تداوم جلسات را خواستار شد .

در پایان پس از جمع بندی مقرر شد.

در طول سال چندین برنامه فرهنگی انجام شود و از معتمدین محل کمک گرفته شود. در جلسات بعدی دوستان متناسب با نوع برنامه دعوت شوند و پیگیری ها انجام شود.

 

DSCN4101_20150423_000041

 

 

 

 

 

DSCN4103_20150423_000103