شهرداری سرخنکلاته

صفحه نخست: اخبار و مصوبه‌های شورا: تجلیل از دانش آموزان برتر دبستان شهید تاجیک

موضوع صورتجلسه مربوط به تجلیل از دانش آموزان برتر دبستان شهید تاجیک

 

 

    با همت و کوشش شورای اسلامی شهر سرخنکلاته از دانش آموزان برتر دبستان شهید تاجیک تجلیل بعمل آمد.

در این مراسم که در محل سالن اجتماعات شهرداری و شورای اسلامی شهر سرخنکلاته برگزار شد با اهداء هدایایی از 11 تن از دانش آموزان برتر دبستان شهید تاجیک قدردانی و تجلیل بعمل آمد.

در این جلسه آقای باقری مسئول کمیته فرهنگی شورای شهر ضمن قدردانی از حضور دانش آموزان و مادران درخصوص معرفی شورای شهر و شهرداری سخنانی ایراد و اجرای این برنامه ها را یک کار فرهنگی عنوان کرد. و اظهار داشت : امیدواریم که این حرکتهای فرهنگی بتواند زمینه رشد و توسعه آموزش و پرورش شهر سرخنکلاته را فراهم نماید.

در ادامه استاد صِدقی، کارشناس رواشناسی ضمن تقدیر وتشکر از شهرداری و شورای اسلامی شهر در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی اظهار داشت : امروز ما از نگاه آموزش بسیار خوب عمل می کنیم و معلومات را به دانش آموزان انتقال می دهیم اما از نظر پرورشی دچار مشکلاتی هستیم. وی گفت : بچه های ما اطلاعات خوبی دارند. آنان بچه های ممتاز و باهوشی هستند. من مطمئن هستم بچه های ما سخنان ما را خوب می فهمند. اما امروز مخاطبان من شما والدین محترم هستید.

وی رشد وتوسعه فرهنگی را مهم دانست و بیان داشت : اهمیت کتاب در کشورهای توسعه یافته با ما تفاوت معناداری دارد. بعضی پیشرفت را در رشد و توسعه مسائل سیاسی اقتصادی می دانند اما گروهی اولویت رشد و توسعه را توسعه فرهنگی می دانند.

وی در قسمتی از سخنان خود سئوالاتی را از والدین پرسید مبنی بر اینکه بچه ها در خانه بعد از درس خواندن چقدر به مطالعه می پردازند؟ شما والدین در خانه چقدر کتاب می خوانید؟ اطرافیان شما چقدر کتاب مطالعه می کنند؟ شما چقدر با موبایل خودکار می کنید؟ چقدر تلویزیون نگاه می کنید؟

ایشان دریافت اطلاعات را از منابع درست خواستار شد و بیان داشت : ما باید به فرزندانمان برای دریافت اطلاعات مراجعه به کتاب و کتابخوانی را آموزش دهیم. با کتاب خواندن ذهن با موارد خام و کلمه کار می کند و یک گتفگوی درونی است. شما والدین محترم تمام واکسن ها را به فرزندان خود تزریق می کنید و من خواهش می کنم که واکسن کتابخوانی را نیز تزریق کنید. انسانی که کتاب در دستش باشد آجر به دست نمی گیرد. ناسزا نمی گوید و کارهای زشت انجام نمی دهد.

امروز با نصیحت و پند و اندرز نمی توان کتاب خواندن را آموخت بلکه باید کتاب بدست بگیریم و مطالعه کنیم تا فرزندان از کار ما تقلید کنند. وی گفت : برای درخواست هر کاری از بچه ها باید دلیل داشته باشیم. رفتار و کردار ما باید با فکر ما پیش برود. رفتار ما باید با فکر ما همراه باشد.

در ادامه مهندس گرزین ،عضو شورای شهر با حضور در این جلسه در خصوص توانمندیهای نوجوانان و رقم زدن آینده ای درخشان سخنانی ایراد کرد و بیان داشت : ما باید ریشه یابی کنیم که چرا کم مطالعه می کنیم.و سپس باتوجه به شناسایی مشکلات اقدام به ترویج کتابخوانی در بین جوانان ونوجوانان داشته باشیم.

در ادامه سرکار خانم نوری، عضو شورای اسلامی شهر نیز ضمن گرامیداشت یاد خاطره مرحوم محمدرضا جرجانی، عضو سابق انجمن کتابخانه شهید محمد مقصودلوراد بیان داشت : مرحوم جرجانی از فعالان فرهنگی وحامیان اصلی کتابخانه شهید محمد مقصودلو راد بود که در اینجا یاد و نامش را گرامی می داریم .

وی در قسمت دیگری از سخنان خود از خانواده ها خواست که در روز 9 خرداد سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع) باحضور در کتابخانه شهر نسبت به عضویت رایگان اقدام نمایند.

در پایان به دانش آموزان برتر و همچنین سرکار خانم شعرانی مدیر دبستان شهید تاجیک لوح تقدیر و هدایی اهداء گردید.

 

 

DSCN4730_20150527_020458

 

 

DSCN4733_20150527_020604

 

 

 

 

DSCN4734_20150527_023847